PL | EN

Mieszkanie, na które warto czekać - zakup od dewelopera

 

Proces poszukiwania nowego mieszkania zwykle rozpoczyna się od postawienia sobie kluczowego pytania: czy zdecydować się na zakup od dewelopera czy może postawić na rynek wtórny? Wielu klientom zależy na tym, aby jak najszybciej zamieszkać “na swoim”. Nie sztuką jest jednak dokonać błyskawicznego zakupu, a dopiero potem martwić się przyszłością. Decyzję o zakupie mieszkania powinno się spokojnie rozważyć, dać sobie czas, zyskując perspektywę komfortu, bezpieczeństwa i dostosowania nieruchomości do własnych potrzeb. Wszystkie te wymogi spełniają mieszkania deweloperskie, dlatego zamiast inwestować w lokal z tzw. drugiej ręki lepiej zdecydować się na nieruchomość od dewelopera,wybierając tym samym wysoką jakość i możliwość posiadania realnego wpływu na efekt końcowy. Nowe mieszkanie, choć wymaga wykończenia ze stanu deweloperskiego, w perspektywie pozwala jednak oszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać wolność aranżacyjną. Poniżej przedstawiono konkretne korzyści wynikające z wyboru takiego podejścia.

 

Nowe budownictwo

To gwarancja elegancji i świeżości wykonania, a także nowoczesnego rozwiązania technologiczn. Te drugie nie tylko podwyższają komfort mieszkania deweloperskiego, ale też pozwalają zredukować koszty, choćby przez zmniejszenie opłat za ogrzewanie. Deweloperzy zapewniają także liczne udogodnienia, w tym dostęp do hal garażowych, miejsc postojowych, sklepów czy terenów rekreacyjnych.

 

Mieszkanie, na które warto czekać - zakup od dewelopera

 

Alternatywy dla kredytu

Nabywca nieruchomości z rynku pierwotnego jest pierwszym właścicielem mieszkania. Fakt ten pozwala uniknąć szeregu formalności, w tym weryfikacji odpisów z księgi wieczystej czy aktu notarialnego potwierdzającego zakup lokalu przez poprzedniego właściciela. Kupno mieszkania deweloperskiego odbywa się najczęściej bez pośredników. Wszystko można załatwić bezpośrednio z inwestorem. To duża oszczędność czasu i nerwów, ale też pieniędzy, ponieważ im mniej formalności, tym niższe koszty transakcji.

 

Realny wpływ na efekt

Mogłoby się wydawać, że zakup mieszkania od dewelopera to dużo większe koszty i nakład pracy, niż kupno nieruchomości z rynku wtórnego. Warto jednak podkreślić, że mieszkania z tzw. drugiej ręki i tak przeważnie wymagają remontu, bywa, że nawet gruntownego. Konieczna jest tu samodzielna ocena skali remontu, co nie jest zbyt prostym zadaniem. W nowych mieszkaniach wszystkim zajmuje się deweloper. Kupujący może już na etapie budowy zgłosić swoje uwagi i preferencje, np. dotyczące rozkładu pomieszczeń. Mieszkanie w stanie surowym może być zarówno samodzielnie urządzone przez właściciela, jak i wykończone przez firmę deweloperską (opcja “pod klucz”), przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji klienta.

 

Mieszkanie, na które warto czekać - zakup od dewelopera

 

Profesjonalizm i doświadczenie

Mieszkanie to inwestycja na lata, dlatego wymaga szczegółowego zaplanowania pod kątem lokalizacji, budowy i wykończenia. To zadanie warto powierzyć profesjonalistom, czyli doświadczonym deweloperom.

 

Atrakcyjna cena

Kupno nowego mieszkania to większa szansa negocjowania ceny. W porównaniu do osób prywatnych, deweloper jest bardziej skłonny udzielić rabatu. Nieruchomości z rynku pierwotnego generują niższe opłaty czynszowe niż ma to miejsce w lokalach spółdzielczych, przy czym są od nich o wiele więcej warte. Wreszcie, wiele nowych inwestycji spełnia wymogi programu MDM, co pozwala obniżyć koszty zakupu.

 

Mieszkanie, na które warto czekać - zakup od dewelopera

 

Brak ukrytych wad

Zakup od dewelopera, zarówno w przypadku inwestycji w budowie, jak i tych dopiero planowanych, to jasne zasady zakupu. Nie ma tu mowy o niedomówieniach, które wcale nie tak rzadko zdarzają się podczas transakcji na rynku wtórnym.

 

Największe korzyści z zakupu mieszkania deweloperskiego czerpią ci klienci, którzy decydują się na wcześniejszą rezerwację. Komfortowe lokale mieszkaniowe w atrakcyjnej lokalizacji rozchodzą się jak “ciepłe bułeczki”, dlatego warto działać z wyprzedzeniem. Jedną z ciekawszych propozycji mieszkaniowych w Poznaniu jest inwestycja “Apartamenty Zielony Sołacz, która zostanie ukończona już w IV kwartale 2017 roku.