Logo Monday Development

Kamienica Wildecka

Kamienica Wildecka

ul. Chwiałkowskiego 8, Poznań

idealne połączenie
klasyki z nowoczesnością
kameralny budynek
wielorodzinny
bogato rozwinięta
infrastruktura okolicy
nominacja
do najlepszego projektu architektonicznego w Poznaniu w 2012 r.

Oryginalna elewacja budynku to połączenie bieli z różnymi materiałami wykończenia jak:

  • cegła,
  • płytka klinkierowa,
  • stal,
  • blacha.

 

 

Kamienica Wildecka to nowy, elegancki budynek łączący najlepsze klasyczne formy z aktualnymi trendami architektonicznymi. Budynek ma sześć kondygnacji, uwieńczonych spadzistym dachem, nawiązującym do sąsiedniej zabudowy historycznej.

Budynek mieszkalny na Wildzie posiada ciekawe detale nadające klasycznej bryle odświeżony, nowoczesny styl. Przez dwie kondygnacje elewacji północnej biegną wąskie, harmonijnie rozłożone wykusze. Portfenetry w wykuszach są zabezpieczone stalowymi, ocynkowanymi balustradami z wypełnieniem z bezpiecznego szkła.

 

Parterowa część budynku jest w większości przeszklona - znajdują się tam duże witryny lokali użytkowych. Wyższe kondygnacje pełnią funkcję mieszkaniową, zaś w kondygnacji podziemnej znajduje się hala garażowa z miejscami postojowymi dla mieszkańców.

W kamienicy zaprojektowano 38 mieszkań o powierzchniach od 29 m2 do 60 m2. Mieszkania mają duże okna, większość z nich posiada balkony lub portfenetry. Wnętrza na ostatniej kondygnacji są obficie doświetlone dzięki dużym, kubicznym lukarnom oraz oknom połaciowym. Obiekt oddano do użytku w 2012 r.

Lokalizacja

ul. Chwiałkowskiego 8, 61-543 Poznań