Logo Monday Development

Budynki Bookowskiej 18 osiągnęły docelową wysokość

bukowska

Na placu budowy Bookowskiej 18 końca dobiegły prace konstrukcyjne. Dwa czteropiętrowe budynki osiągnęły docelową wysokość. Inwestycję w pełnej krasie będzie można podziwiać już pod koniec tego roku. Dawny blask odzyskuje także zlokalizowana w pobliżu zabytkowa Willa Flora.

Dwa budynki dopasowane urbanistycznie do otoczenia powstają pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Bukowską, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Każdy składa się z czterech pięter oraz z kondygnacji podziemnej przeznaczonej na garaż. Łącznie znajdzie się tu 170 mieszkań o powierzchni od 32 mkw do 99 mkw oraz 5 lokali handlowo-usługowych.

Aktualnie na budowie montowana jest m.in. stolarka okienna, instalacje wewnątrz budynku, toczą się prace tynkarskie, stawiane są ścianki wydzielające poszczególne pomieszczenia, jak również prowadzone są prace na elewacji budynków od strony ulicy Bukowskiej.

Bookowska 18 stanowić będzie integralną część przestrzeni miejskiej, wpisując się w klimat poznańskiej dzielnicy Łazarz, słynącej z historycznej zabudowy i jednego z najpiękniejszych parków – Parku Wilsona. Elewacja budynków od strony ulicy Bukowskiej pokryta zostanie klinkierem, a wysokie okna zapewniające duży dopływ światła dziennego ozdobione zostaną okiennicami. Całości atmosfery dopełnią rosnące na terenie inwestycji potężne stare drzewa, które wraz z nowymi nasadzeniami przechodzić będą w kameralny park od strony ulicy Grunwaldzkiej.

Na terenie Bookowskiej 18 zlokalizowana jest również perełka neorenesansowej architektury – Willa Flora, będąca jednym z najstarszych zachowanych budynków w mieście. W ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków prowadzimy aktualnie prace renowacyjne przy tym historycznym obiekcie. Odnawiana jest elewacja Willi, remontowany dach, a tam gdzie stan budynku na to pozwala, trwa modernizacja stolarki okiennej i drzwiowej. W miejscach, gdzie zniszczenia są zbyt duże, stolarka jest wymieniana z zachowaniem jej historycznych cech.

Zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku.

 

Pełna treść komunikatu dla mediów dostępna jest TUTAJ.