Logo Monday Development

Projekt Fama Jeżyce z pozwoleniem na budowę

Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych i ciekawszych inwestycji na poznańskich Jeżycach. Osiedle mieszkaniowe Fama Jeżyce otrzymało prawomocne pozwolenie na  budowę. W ramach pierwszego etapu powstanie tu 251 mieszkań. Lokale będą gotowe do odbioru w II połowie 2021 roku.

 

Osiedle Fama Jeżyce to najnowszy projekt w portfelu naszych poznańskich inwestycji. Powstanie na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu Jeżyc. Cała inwestycja liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Tak duże przedsięwzięcie wymagało holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Prezentowany pierwszy etap jest zatem zapowiedzią spójnej urbanistycznie wizji całego osiedla. Aktualnie w ramach realizacji inwestycji prowadzone są już prace ziemne.

W ramach całego projektu powstanie infrastruktura drogowa, w tym nowa ulica Nad Seganką, której fragment łączący się z ulicą Kościelną obsługiwać będzie wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpocznie się budowa osiedla Fama Jeżyce.

W pierwszym etapie powstanie 251 mieszkań w podziale między dwa budynki: większy oplatający dziedziniec i kameralny o podwyższonym standardzie wykończenia. Klienci mogą wybierać w dużej różnorodności układów lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie kolorowy plac zabaw, miejsce do wypoczynku, a także wiele udogodnień, w tym przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Fama Jeżyce to niezwykły projekt, który włączy do przestrzeni publicznej do niedawna niedostępne mieszkańcom dzielnicy tereny. Co istotne, cała architektura nowego osiedla będzie spójna charakterem z najlepszymi przykładami jeżyckiego budownictwa okresu międzywojnia. W centralnej części osiedla przewidziano ciekawie zaprojektowany plac, który współgrać będzie z niepowtarzalnym klimatem dzielnicy. Warto też dodać, że władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują realizację parku, a także placu miejskiego, który zwieńczy deptak projektowany przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji.