PL | EN

Media o nas

 

16.01.2018

GŁOS WIELKOPOLSKI

Apartamenty Zielony Sołacz sprzedane. Budować się będą Tarasy.

Poznański Sołacz to jedna z najbardziej urokliwych i pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w śródmieściu stolicy Wielkopolski.

Wystarczyły dwa miesiące od uzyskania pozwolenia na użytkowanie, by firma Monday Development, należąca do grupy kapitałowej Unidevelopment S.A., zakończyła sprzedaż wszystkich mieszkań w inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz w Poznaniu. Po sąsiedzku, już niebawem, rozpocznie się realizacja następnego etapu inwestycji.

Poznański Sołacz to jedna z najbardziej urokliwych i pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w śródmieściu Poznania. Nic więc dziwnego, że prestiżowy projekt Monday Development spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Od wbicia przysłowiowej pierwszej łopaty, do sprzedaży ostatniego mieszkania, minęło szesnaście miesięcy. Wszystkie z 61 mieszkań zostały już sprzedane. - Na pewno do sukcesu inwestycji przyczyniła się jej lokalizacja i fakt, że budynek graniczy bezpośrednio z Parkiem Wodziczki, do którego mieszkańcy mają indywidualne wyjście. O bardzo szybkiej sprzedaży mieszkań przesądziła także nowoczesna architektura budynku z dużymi przeszkleniami i wysokim standardem samej inwestycji. Jeżeli połączymy te wszystkie elementy z bardzo sprawnym przebiegiem budowy Apartamentów Zielony Sołacz to otrzymamy przepis na sprzedażowy sukces - mówi Piotr Kasprowicz, wiceprezes Monday Development. Za projekt dwupiętrowego budynku mieszkalnego odpowiada pracownia architektoniczna Art Space, a generalnym wykonawcą inwestycji był Unibep S. A.

Apartamenty Zielony Sołacz powstały przy ul. Michała Drzymały 12A/12B. W budynku z podziemną halą garażową znalazło się 61 lokali o powierzchni od 28 do 71 mkw. Wśród nich między innymi przestronne 4-pokojowe apartamenty oraz komfortowe 2- i 3-pokojowe mieszkania. Poznański Sołacz to dzielnica słynąca z zieleni, warto więc zaznaczyć, że sam budynek zajął zaledwie 3 o proc. powierzchni działki przeznaczonej pod inwestycję. Reszta to niezbędna infrastruktura komunikacyjna, zieleń i nasadzenia, stanowiące naturalne przejście do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki. Stąd już tylko 500 m do przepięknego i tak popularnego Parku Sołackiego. Razem parki te tworzą blisko 20 hektarowy klin zieleni ze zróżnicowanym drzewostanem i licznymi ścieżkami spacerowymi, wijącymi się pośród Stawów Sołackich i potoku Bogdanka. Wszystko to w samym sercu Poznania.

Sprzedażowy sukces Apartamentów przesądził o szybkiej realizacji kolejnej inwestycji w tej lokalizacji. Już niebawem, przy ulicy Michała Drzymały 17, rozpocznie się budowa Zielonego Solacza Tarasów. Będzie to zespól trzech kameralnych budynków, w którym znajdą się łącznie 74 mieszkania. O wyjątkowości projektu stworzonego przez Lisiak Studio stanowią kaskadowe tarasy na najwyższych kondygnacjach, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski park. W zaprojektowanej inwestycji znajdą się mieszkania o powierzchni od 25 do 114 mkw. Już dziś niemal 50 proc. lokali jest zarezerwowanych.

 

Niezmiernie istotne dla projektów mieszkaniowych realizowanych na poznańskim Sołaczu jest stworzenie takiej zabudowy, która wykorzysta atuty lokalizacji i w naturalny sposób wkomponuje się w zielone otoczenie pobliskiego parku. Stąd właśnie pomysł, by na ostatnich kondygnacjach zaprojektowanych budynków drugiego etapu Zielonego Sołacza stworzyć kaskadowo ułożone tarasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele mieszkań zyskają dużo większą prywatność oraz wspaniałe miejsce codziennego wypoczynku. Jakpodkreśla deweloper, dołożono starań, by wszystkie mieszkania wyposażone były w taką dodatkową powierzchnię na świeżym powietrzu w postaci wspomnianych tarasów, balkonów, lub przydomowych ogródków.

Mieszkania na Sołaczu

 
17.10.2017

GŁOS WIELKOPOLSKI

Mieszkania na Sołaczu są już gotowe

Do Apartamentów Zielony Sołacz wkrótce będą mogli wprowadzić się pierwsi mieszkańcy. Budynek liczący 61 lokali ma pozwolenie na użytkowanie.

Apartamenty Zielony Sołacz powstały przy ul. Michała Drzymały 12 A i B na Sołaczu. To pierwszy etap sołackich inwestycji Monday Development.

Następny będą stanowił położony nieopodal kompleks trzech budynków Zielony Sołacz Tarasy mieszczących 74 mieszkania z ogródkami, balkonami bądź tarasami o powierzchni sięgającej 150 m kw.

- Po czternastu miesiącach od rozpoczęcia budowy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań pierwszego etapu inwestycji - mówi Piotr Kasprowicz, wice prezes Monday Development. - Klienci docenili nasz projekt za atrakcyjną lokalizację i nowoczesną architekturę. Ponad 90 proc. mieszkań zostało sprzedanych jeszcze na etapie budowy - podkreśla.

Kto jednak chciałby zamieszkać na Sołaczu ma jeszcze szansę, ale musi się pospieszyć. Na swoich nowych właścicieli czeka jeszcze ostatnich pięć mieszkań. Można je kupić z atrakcyjnym rabatem. Koncepcja oddanego do użytku dwupiętrowego budynku Apartamentów Zielony Sołacz, to efekt pracy biura architektonicznego Art Space.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Unibep.

W powstałym przy ul. Michała Drzymały 12 A i B budynku znalazło się 61 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 71 mkw.

Obecnie, choć mieszkań zostało kilka do wyboru są nadal różne metraże: 58,15 m kw., 61,62 m kw. i 70,14 m kw. To lokale 3 i 4 pokojowe z aneksami kuchennymi.

Wszystkie lokale posiadają przestronne balkony, sam budynek zajmuje jedynie 30 proc. działki. Resztę stanowią drogi wewnętrzne i zieleń, harmonijnie połączona z Parkiem Wodziczki, do którego można wejść bezpośrednio z terenu otaczającego budynek.


19.09.2017

GŁOS WIELKOPOLSKI

Zielony Sołacz Tarasy - kolejny etap inwestycji przy Parku Wodziczki

Jeszcze w tym roku ruszy budowa Zielonego Sołacza Tarasy, w skład którego wchodzić będą trzy kameralne budynki z 74mieszkaniami.

Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, zrealizuje w Poznaniu kolejną inwestycję na Solaczu. Do kompleksu mieszkaniowego pod nazwą Zielony Sołacz Apartamenty dołączy drugi etap - Zielony Sołacz Tarasy, w skład którego wchodzić będą trzy kameralne budynki z 74 mieszkaniami. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Inwestycja Zielony Sołacz Tarasy położona jest przy ulicy Michała Drzymały 17, w odległości zaledwie 200 metrów od cieszących się ogromnym powodzeniem Apartamentów Zielony Sołacz. To, co wyróżnia nowy etap, to kaskadowe tarasy na wyższych kondygnacjach budynków, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski park.

- Sukces sprzedażowy inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz stał się potwierdzeniem dla planowanego drugiego etapu budowy mieszkań w tej części Poznania. Tym razem przy tworzeniu koncepcji zabudowy staraliśmy się wykorzystać atuty lokalizacji w sąsiedztwie parku. Na ostatnich kondygnacjach budynków nowej inwestycji zaprojektowaliśmy kaskadowo ułożone tarasy o powierzchni nawet 150 mkw. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele mieszkań zyskają dużo większą prywatność oraz dodatkowe wspaniałe miejsce codziennego wypoczynku, a sama inwestycja optycznie będzie niejako schodzić w kierunku parku - mówi Piotr Kasprowicz, wiceprezes Monday Development. - Nowy kompleks mieszkaniowy będzie bardzo kameralny i składać się będzie z trzech niewielkich budynków o wysokości maksymalnie pięciu pięter. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w dodatkową przestrzeń w postaci balkonów, tarasów lub przydomowych ogródków. W obiekcie zaprojektowano duże przeszklenia, z oknami sięgającymi do samej podłogi, które są już powoli znakiem rozpoznawczym inwestycji przez nas realizowanych -dodaje.

W najniższym budynku znajdować się będzie zaledwie 14 mieszkań. W pozostałych dwóch przewidziano 28 i 32 lokale. Ich powierzchnia wyniesie od 25 do 114 mkw, a dostępne będą w wersji z aneksami lub osobnymi kuchniami. Autorem projektu Zielony Sołacz Tarasy jest Studio Lisiak z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Unibep S.A. Rozpoczęcie budowy planowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Pod całym kompleksem Zielony Sołacz Tarasy inwestor zaplanował podziemną halę garażową, w której znajdą się również schowki na rowery. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy. Natereniekomplek-su powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki na rowery oraz plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona, a jej teren będzie monitorowany.

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Sołacz, to jedna z najatrakcyjniejszych, ale także prestiżowych dzielnic Poznania. Sąsiedztwo projektowanego obiektu stanowią popularne wśród poznaniaków urokliwe parki - Wodziczki, oddalony zaledwie o 150 m od inwestycji oraz stanowiący niejako jego kontynuację Park Sołacki. Łącznie stanowią blisko 20-hektarowy klin miejskiej zieleni. Okolica obfituje w liczne restauracje obiekty sportowe, niedaleko znajduje się szkoła i targ.

 

29.07.2017

GAZETA WYBORCZA

W artykule "Wygodne mieszkanie w Poznaniu" autor tekstu wspomina inwestycję Apartamenty Zielony Sołacz:

Inwestycja to nowoczesny, lecz kameralny, bo zaledwie dwupiętrowy, budynek wielorodzinny doskonale wpisujący się w sąsiadującą niską zabudowę oraz otaczającąją zieleń. We wszystkich mieszkaniach są przestronne balkony, w części z widokiem na znajdujący się tuż obok park Wodziczki. W budynku powstała także podziemna hala garażowa.

Łącznie jest tam 61 mieszkań: od przestronnych 4-pokojowych apartamentów po równie komfortowe lokale 2- i 3-pokojowe. W sprzedaży pozostało ostatnich 9 mieszkań. Wybierać można spośród mieszkań o powierzchni od 58 do 70 m kw. z aneksem kuchennym lub osobną kuchnią.

Budynek wyposażonyjest w dwie windy. Dla wygody mieszkańców na każdym piętrze ulokowano także komórki lokatorskie. Sam budynek zajmuje jedynie 30 proc. terenu inwestycji. Resztę stanowić będzie starannie zagospodarowana zieleń, miejsce do wypoczynku oraz niezbędna komunikacja. Cechą szczególną inwestycji będzie furtka, przez którą mieszkańcy będą mogli wyjść bezpośrednio do sąsiadującego z posesją parku Wodziczki.

Teren inwestycji zostanie ogrodzony oraz będzie monitorowany. Dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli dostępu mieszkańcy będą tu czuć się bezpiecznie. Na posesji powstaną ścieżki komunikacyjne wraz z niezbędnym oświetleniem, rozlokowane zostaną ławeczki dla spragnionych odpoczynku wśród otaczającej zieleni.

W inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz mieszkania można kupić w cenie od 6950 zł/m kw. Do końca sierpnia trwa letnia promocja, w której rabaty na wybrane mieszkania sięgają nawet 25 tys. zl.

- Powierzchnia balkonu nie jest wliczana do metrażu i jednocześnie nie jest pobierana za niego dodatkowa opłata. Miejsce postojowe w hali garażowej to koszt 35 tys. zł brutto. Cena komórki lokatorskiej uzależniona jest od jej powierzchni i kształtuje się na poziomie 6765 zł brutto/m kw. - informuje deweloper.

Jak zapewnia inwestor, budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Właściciele otrzymają klucze do mieszkań pod koniec 2017 r.

Inwestor: Monday Development SA (spółka należy do grupy Unidevelopment SA) ul. Piątkowska 116, 60-649 Poznań e-mail: sprzedaz@mondaydevelop-ment.pl www.mondaydevelopment.pl www.zielonysolacz.pl

 

19.05.2017

GAZETA WYBORCZA

Quadro Office - biuro z widokiem na biznes

Miejsce, w którym prowadzi się biznes, nie powinno być przypadkowe - wie o tym każdy przedsiębiorca. Biuro to przecież wizytówka firmy - miejsce, z którym kojarzona jest jakość i profesjonalizm oferowanych usług. Siedziba w samym centrum miasta, w nowoczesnym, kameralnym biurowcu, wydaje się być do tego celu wprost idealna.

Quadro Office to biurowiec w samym sercu Poznania, bo u zbiegu ulic Małe Garbary i Bóżniczej, oferujący nie tylko widok na jego historyczne centrum, ale dający także doskonałą perspektywę biznesową. Oddalony zaledwie o 400 m od Starego Rynku budynek kusi atrakcyjną lokalizacją oraz nowoczesną architekturą wyróżniającą się spośród okolicznej zabudowy.

Powierzchnie biurowe są tu oferowane na własność, dzięki czemu można w świetnej lokalizacji kupić biuro na siedzibę własnej firmy lub inwestycyjnie, korzystając z faktu, że Poznań jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków biznesowych w Polsce. 

Nowoczesność i prestiż
Quadro Office to kameralny, sześciopętrowy biurowiec , w którym nietuzinkowa architektura przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami i stalowym obramowaniem bryły. W budynku zaprojektowano jedynie osiemnaście lokali, o powierzchni od 44 do 190 mkw. -  Przy projektowaniu biurowca dużą uwagę skupiliśmy na funkcjonalności, która w znaczącym stopniu wpływa na wygodę pracy przyszłych właścicieli. Quadro Office wyposażony został w wiele udogodnień takich jak sieć telekomunikacyjna oparta na światłowodach, szybka winda, nowoczesny system kontroli dostępu czy klimatyzacja. Zadbaliśmy także o profesjonalny wizerunek firm, które swoje siedziby ulokują w biurowcu, parter budynku wyposażając w recepcję – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development.

W sprzedaży pozostało już tylko pięć ostatnich biur. Swoje siedziby w tej prestiżowej lokalizacji jak dotąd otworzyły m.in. firmy z branży wnętrzarskiej, wydawniczej czy kancelarie notarialne, dla których sąsiedztwo sądów i budynków administracji publicznej jest naturalnym środowiskiem prowadzenia biznesu. 

Biuro uszyte na miarę
Wszystkie lokale w biurowcu oferowane są w standardzie deweloperskim, co daje możliwość zaaranżowania powierzchni zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami przyszłego właściciela. Niektórym klientom trudno jest sobie wyobrazić jak daną przestrzeń można efektywnie wykorzystać. Tu z pomocą przychodzą eksperci. – Aby ukazać potencjał drzemiący w biurach Quadro Office postanowiliśmy przygotować dla odwiedzających biurowiec lokal pokazowy. Jest to już drugie zrealizowane przez nas we współpracy z firmą Office Projekt biuro tego typu. Tym razem aranżacji poddaliśmy lokal o powierzchni 81 mkw. – mówi Iwona Chmielewska.

- Z dostępnej przestrzeni wyodrębniliśmy gabinet, salkę konferencyjną, recepcję z małą poczekalnią, otwartą część biurową z sześcioma stanowiskami pracy, WC oraz część przeznaczoną na strefę socjalną lub archiwum. Wszystkie pomieszczenia wyposażyliśmy w zestawy naszych komfortowych i nowoczesnych mebli biurowych.  Lokal zaaranżowaliśmy tak, aby jak najefektywniej wykorzystać jego metraż i niewątpliwy atut w postaci dużych okien – źródła naturalnego światła. Okna te, które wypełniają niemal całą ścianę biura, wprowadzają do wnętrza niezwykły element wystroju jakim jest widok na miasto. Zdecydowaliśmy się wykorzystać także dodatkowe przeszklenia tam, gdzie mogą one poprawić komfort pracy, a poprzez otwarcie części biurowej staraliśmy się stworzyć doskonałe warunki dla pracy zespołowej. Wszystko z zachowaniem podstawowych zasad ergonomii. – mówi Marta Stasiak, architekt wnętrz z firmy Office Projekt.


Wnętrze biura pokazowego nawiązuje aranżacją  do kolorystyki oraz formy budynku, stąd w środku dominują  biel i szarości. Nie są to kolory agresywne, dzięki czemu sprzyjają pracy i jednocześnie stanowią idealną bazę dla stworzenia miejsca przyjaznego pracownikom.
Oferowane przez Quadro Office rozwiązania przedstawiają niewątpliwe zalety posiadania biura w prestiżowej lokalizacji.  Całość zamknięta jest w estetyczniej i eleganckiej bryle budynku, która stanowi doskonałą wizytówkę prężnie działającego biznesu.

Biuro pokazowe można odwiedzać po wcześniejszym umówieniu wizyty z przedstawicielem Monday Development pod numerem telefonu: 61 670 50 50 lub mailowo: sprzedaz@mondaydevelopment.pl

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie inwestycji: www.quadrooffice.pl

 

11.04.2017
GŁOS WIELKOPOLSKI
 
Wiecha na Zielonym Sołaczu
 
Na budynku Apartamentów Zielony Sołacz zawisła już wiecha. Oznacza to zakończenie ważnego etapu budowy jakim są prace konstrukcyjne. Apartamenty Zielony Sołacz to kameralny budynek mieszkalny położony bezpośrednio przy Parku Wodziczki. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Monday Development, należąca do grupy kapitałowej Unidevelopment.
- Wiecha to zawsze przełomowy moment realizacji każdej inwestycji. Dalsze prace nie są już tak spektakularne, ponieważ większość z nich toczy się wewnątrz budynku. Są jednak nie mniej ważne - mówi Marta Marszałkowska, kierownik projektu w Monday Development. - Obecnie wewnątrz budynku wykonywane są ściany działowe oraz prace instalacyjne. Równolegle prowadzony jest montaż stolarki okiennej - dodaje. Mieszkania mają trafic w ręce swoich właścicieli jeszcze w tym roku.
Inwestycja na Sołaczu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem klientów. Świadczy o tym chociażby poziom sprzedaży mieszkań, który do momentu zawieszenia wiechy wyniósł ponad 70 procent.
- Bardzo cieszy nas fakt, że nowa inwestycja trafiła w gusta nabywców. Zainteresowanie ofertą Zielonego Sołacza nie słabnie, co utwierdza nas w przekonaniu, że na rynku jest potrzeba zamieszkania w tego typu prestiżowych lokalizacjach - mówi Piotr Kasprowicz wiceprezes Monday Development.
 
Nowoczesna koncepcja dwupiętrowego budynku to efekt pracy biura architektonicznego Art Space, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A. W powstającej przy ul. Michała Drzymały inwestycji znajdzie się 61 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 71 m kw. Wśród nich przestronne 4-pokojowe apartamenty oraz komfortowe 2 i 3-pokojowe mieszkania. Lokale wypełnione będą naturalnym światłem dzięki zastosowaniu okien sięgających do samej podłogi. Wszystkie mieszkania posiadają przestronne balkony, które dzięki sąsiedztwu parku będą doskonałym miejscem codziennego wypoczynku. Warto zaznaczyć, że sam budynek zajmie jedynie nieco ponad 30 procent działki. Jej pozostała część zagospodarowana będzie niezbędną infrastrukturą komunikacyjną oraz zielenią, będącą naturalnym połączeniem z otaczającym parkiem.
 
Elementem niezwykłym, wyróżniającym Apartamenty Zielony Sołacz, będzie możliwość wyjścia na spacer z posesji bezpośrednio do sąsiadującego z inwestycją Parku Wodziczki, a stamtąd do Parku Sołackiego. Apartamenty Zielony Sołacz to atrakcyjna propozycja zarówno dla ceniących bliskość centrum miasta i możliwość odpoczynku w otoczeniu relaksującej zieleni.