Logo Monday Development

Na terenie dawnych zakładów Wiepofama powstanie osiedle Fama Jeżyce

W miniony weekend na Targach Mieszkań i Domów firma Monday Development z grupy Unidevelopment przedstawiła zapowiedź długo wyczekiwanej inwestycji na poznańskich Jeżycach. Na rozległych terenach po dawnych zakładach Wiepofama powstanie osiedle Fama Jeżyce!
Budowa pierwszego etapu, w którym znajdzie się 251 mieszkań rozpocznie się już w I kwartale 2020 roku.

Nazwa osiedla Fama Jeżyce nawiązuje bezpośrednio do historii terenu i istniejących tu przez wiele lat zakładów produkcyjnych Wiepofama. Stworzenie kompleksowej koncepcji zabudowy inwestor powierzył firmie HRA Architekci. Oryginalny projekt inwestycji nawiązuje do charakteru poznańskiej historycznej architektury.  Zabudowa kwartałowa, delikatnie zaokrąglone narożniki budynków oraz balkonów stanowią bezpośrednie odwołanie do modernistycznej spuścizny międzywojnia. Poprzemysłowy, nieco loftowy charakter nadają surowe, betonowe balkony.

Każda z wydzielonych części osiedla będzie posiadała wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw oraz starannie zaprojektowaną zielenią z miejscem do wypoczynku, natomiast w części podziemnej znajdzie się parking dla mieszkańców.

W ramach projektu powstanie również nowa infrastruktura drogowa. Docelowo przedłużona zostanie m.in. ulica Nad Seganką, która w nowym kształcie połączy ulice Janickiego i Kościelną. To właśnie od strony popularnej ulicy Kościelnej powstanie wjazd na osiedle.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zainteresowani, którzy chcą jako pierwsi otrzymać szczegółowe informacje o dostępnych mieszkaniach mogą zapisywać się na specjalnej stronie internetowej www.puszczamyfame.pl.

Rozpoczęcie sprzedaży rezerwacyjnej inwestor planuje na listopad b.r.