Logo Monday Development

6 zalet zakupu mieszkania od dewelopera

Przestronne, odpowiednio nasłonecznione i urządzone zgodnie z Twoim planem - tylko jakie wybrać - mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Decydując się na zakup mieszkania, poszukujemy miejsca, które będzie dla nas w pełni komfortowe, zarówno pod względem lokalizacji, jak i zagospodarowania budynku oraz lokalu. Deweloperzy dbają, aby nowe osiedla powstawały w miejscach dogodnie skomunikowanych z miastem, a także projektują rozwiązania sprzyjające optymalnej wygodzie mieszkańców. Jakie jeszcze są zalety mieszkania od dewelopera?

1. Mieszkanie od dewelopera przystosowane do Twoich potrzeb

Chcesz mieszkać na czwartym piętrze, a okna salonu mają wychodzić na zachód? Podejmując decyzję o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, możesz wybierać spośród wielu wolnych lokali czy różnych inwestycji. Dzięki temu najprawdopodobniej znajdziesz mieszkanie od dewelopera w pełni odpowiadające Twoim preferencjom dotyczącym między innymi usytuowania czy rozkładu pomieszczeń. 

2. Urządzasz, jak Ci się podoba

I to od podstaw. Mieszkania z rynku pierwotnego, jakie oferują deweloperzy, najczęściej nie są zagospodarowane. Możesz urządzić swoje nowe M w dowolnym stylu - od podłogi, aż po sufit. Wybierając mieszkanie od dewelopera, masz pełną dowolność w zakresie wykończenia, bez żadnych przeszkód stworzysz wymarzony klimat, sprawiając, że mieszkanie stanie się Twoim azylem. Warto jednak wiedzieć, że deweloperzy oferują także możliwość wyboru mieszkania wykończonego pod klucz - możesz zamieszkać w nowocześnie i funkcjonalnie urządzonym lokalu, zaaranżowanym przez doświadczonych projektantów. To ogromna zaleta mieszkania od dewelopera dla tych, którzy niezbyt pewnie czują się w urządzaniu wnętrz lub nie mają na to czasu.

3. Atrakcyjna infrastruktura osiedla

Nowoczesne windy, komórki lokatorskie, parkingi podziemne lub miejsca postojowe tuż pod blokiem, części wspólne sprzyjające wypoczynkowi i rekreacji, place zabaw - to kolejne zalety mieszkania od dewelopera. Wszystkie te elementy, które deweloperzy zapewniają mieszkańcom, wpływają na komfort codziennego życia.

4. Rękojmia i gwarancja

Kupno mieszkania od dewelopera oznacza odbiór lokalu w nienagannym stanie technicznym. Czasem jednak zdarza się, że mimo wszystko pojawią się w nim usterki, które nie wynikają z nieprawidłowego użytkowania mieszkania. W takiej sytuacji za ich usunięcie odpowiada inwestor. W przypadku mieszkania z rynku pierwotnego okres rękojmi to 5 lat.

5. Ulga podatkowa

Czy kupując mieszkanie od dewelopera płacę podatek? Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, nie trzeba opłacać podatku od czynności cywilnoprawnych. Zastanawiając się zatem, czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego, warto pamiętać, że zaletą mieszkania od dewelopera jest zaoszczędzenie sumy równej 2% wartości nieruchomości.

6. Większa wartość rynkowa mieszkania z rynku pierwotnego

Decydując się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, możesz zyskać większą kwotę w przypadku konieczności jego dalszej sprzedaży lub oddania w najem. W takiej sytuacji mieszkanie od dewelopera, którego byliśmy pierwszym właścicielem, jest znacznie bardziej atrakcyjną inwestycją z uwagi na wyższą wartość rynkową, aniżeli w przypadku posiadania lokalu z rynku wtórnego.

Dlaczego nie mieszkanie z rynku wtórnego?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem - mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego, warto wiedzieć, że decydując się na rynek wtórny:

  • poniesiesz koszt w postaci opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a także w postaci prowizji, jeśli wybrane mieszkanie sprzedaje pośrednik, 
  • najpewniej konieczne będzie przeprowadzenie remontu i wyposażenie mieszkania od nowa, zgodnie z własnymi upodobaniami,
  • w przypadku wyboru mieszkania ze starego budownictwa nieco droższe może okazać się jego utrzymanie, między innymi ze względu wyższe koszty dogrzania lokalu lub wysokie składki na fundusz remontowy.

Zamieszkaj w Poznaniu

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego w atrakcyjnej lokalizacji? Sprawdź ofertę solidnego dewelopera w Poznaniu! Monday Development oferuje lokale:

  • funkcjonalne, przestronne, nowoczesne, także z możliwością wykończenia pod klucz,
  • z udogodnieniami dla mieszkańców,
  • zlokalizowane w atrakcyjnych dzielnicach cechujących się dogodnym skomunikowaniem z centrum miasta.

Odkryj oferowane mieszkania w Poznaniu i zamieszkaj w wymarzonym miejscu!

Przeczytaj też: