Logo Monday Development

Mieszkania z rynku pierwotnego Poznań - zalety zakupu

Rozważając zakup mieszkania, musimy zmierzyć się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Wydaje się, że podstawową z nich, jest określenie, czy interesują nas mieszkania z rynku pierwotnego, czy też wtórnego.

Nowe mieszkanie znaczy nowoczesne

Jedną z głównych zalet mieszkań z rynku pierwotnego jest ich nowoczesność. Windy, przestronne tarasy, podziemne parkingi, piękne klatki schodowe, monitoring i wiele innych udogodnień, które w starszym budownictwie są rzadkością.

Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego wprowadzamy się do całkiem nowego lokalu, który nie wymaga dodatkowych remontów. Dodatkowo większość budynków w nowym budownictwie przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykończenie mieszkania pod klucz

Nowe mieszkania można kupić także z opcją wykończenia mieszkania pod klucz. Tego typu inwestycja zdejmuje z nabywcy ciężar dostosowania lokalu do warunków mieszkalnych. Jest też często bardzo opłacalna z uwagi na wynegocjowane przez dewelopera rabaty u dostawców dla większej liczby wykańczanych mieszkań. Deweloper zajmuje się wykończeniem mieszkania, a nam pozostaje jedynie je umeblować.

Inwestycja mieszkaniowa na lata

Nowe mieszkania dłużej utrzymują swoją wartość rynkową. Jeśli myślimy o inwestycji długoterminowej, to najlepiej zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego. Obecnie do budowy mieszkań wykorzystuje się najnowsze technologie, które zapewniają doskonałą kondycję budynków na lata.

Zagospodarowanie terenu

Kompleksy nowych mieszkań mają doskonale zagospodarowaną przestrzeń wspólną. Z myślą o mieszkańcach powstają:

  • parkingi,
  • place zabaw dla dzieci,
  • miejsca rekreacyjne,
  • baseny,
  • korty tenisowe,
  • siłownie na świeżym powietrzu - w których można doskonale spędzić czas wolny.

Tereny pomiędzy budynkami na nowych osiedlach są wypełnione zielenią, pośród której miło i przyjemnie można wypocząć.

Przeczytaj też: