Logo Monday Development

Lokal użytkowy - wynajem czy kupno?

Zakup lokalu użytkowego to poważna inwestycja dla każdej firmy lub przedsiębiorstwa. Kiedy więc warto zdecydować się na zakup powierzchni użytkowej, a w jakich przypadkach wynajem będzie korzystniejszy? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

Kiedy warto zdecydować się na zakup lokalu?

Na zakup nieruchomości decydują się firmy lub przedsiębiorstwa, które albo szukają nowej siedziby do prowadzenia własnego biznesu, albo traktują nieruchomość jako inwestycję kapitału. Wówczas decydują się na zakup lokalu z przeznaczeniem pod wynajem. Nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej rentownych form lokowania wolnych środków.

Lokale użytkowe i mieszkania nie tracą na wartości nawet po kilku latach, a w przypadku zmiany siedziby firmy lub profilu działalności – lokal zawsze można wynająć innej firmie. Jeśli lokal znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, jego sprzedaż również nie powinna stanowić problemu.

Wynajem lokalu nie zawsze opłacalny

Wynajem lokalu użytkowego to możliwość, z której mogą skorzystać z początkujące na rynku firmy i przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością opłacania comiesięcznego czynszu do właściciela nieruchomości. Dlatego, aby nie inwestować środków bezpowrotnie, większość firm decyduje się na zaciągnięcie kredytu na zakup lokalu.

Dzięki temu, po spłaceniu wszystkich rat, lokal staje się własnością przedsiębiorstwa. Dodatkowymi korzyściami mogą okazać się te podatkowe związane z amortyzacją lokalu. Rynek nieruchomości umożliwia zakup lokalu z rynku pierwotnego lub wtórnego. Najbezpieczniejszą transakcję gwarantuje skorzystanie z oferty renomowanych deweloperów.

Zakup lokalu użytkowego od dewelopera daje także możliwość skorzystania z opcji wykończenia pod klucz oraz profesjonalnego doradztwa w zakresie kredytowania.

Lokale użytkowe i biurowe dostępne w naszej ofercie

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży naszych lokali handlowych w Poznaniu. Swobodna aranżacja przestrzeni oraz atrakcyjna lokalizacja sprawiają, że w naszych inwestycjach z pewnością odnajdą Państwo odpowiednie miejsce na otwarcie:

  • gabinetu medycznego,
  • biura rachunkowego,
  • szkoły językowej,
  • biura architektonicznego,
  • kancelarii notarialnej,
  • i wielu innych.

Biurowiec w samym centrum miasta to doskonała lokalizacja na siedzibę firmy poważnie myślącej o szybkim rozwoju.

 

Nasze nieruchomości znajdują się w najlepszych lokalizacjach:

Przeczytaj też: