Logo Monday Development

Inwestycja Fama Jeżyce otrzymała nagrodę publiczności w wojewódzkim konkursie architektonicznym

Jesteśmy zaszczyceni, że Nagrodę Publiczności w wojewódzkim konkursie architektonicznym zdobył I etap inwestycji Fama Jeżyce, zaprojektowany przez pracownię HRA ARCHITEKCI.

Fama Jeżyce to flagowa inwestycja Monday Development, która powstaje na 8-hektarowym terenie, w miejscu dawnych zakładów Wiepofama. Oprócz budynków mieszkalnych, w jej ramach tworzone są nowe drogi, zielone skwery, wewnętrzne dziedzińce, place zabaw oraz atrakcyjny deptak z miejscami do wypoczynku. Obecnie realizowany jest III etap osiedla. Oferta sprzedażowa jest bardzo szeroka – od kompaktowych kawalerek po przestronne mieszkania dla dużych rodzin.

Osiedle Monday Development powstające w sercu poznańskich Jeżyc wyróżnia spójny wygląd z charakterem okolicznej zabudowy. Poszczególne etapy wyróżniają się indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi, jak np. drewno, betonowe balkony czy zaokrąglone narożniki budynków nawiązujące do okresu międzywojnia. Wszystkie te elementy szczególnie przypadają do gustu mieszkańcom i kupującym.

Celem konkursu NAWW jest promocja Wielkopolski jako regionu dbającego o jakość środowiska, przestrzeni publicznej i architektury.

Konkurs jest organizowany przez SARP Oddział Poznań i Wielkopolską Okręgową Izbę Architektów RP.

Przeczytaj też: