Logo Monday Development

Wnętrze apartamentu w nowoczesnym stylu. Najnowsze trendy

Zakup mieszkania to odpowiedzialna decyzja, która wymaga dokładnego oszacowania zarówno potrzeb, jak i możliwości finansowych. Z drugiej strony jest to też początek wielkiej przygody aranżacyjnej. Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek urządzał nowe mieszkanie, pamięta ten dreszczyk ekscytacji związany ze świadomością, że oto ma przed sobą przestrzeń, którą można wypełnić na tyle różnych sposobów, a co istotne – po swojemu. Jak dobrze podejść do tego wyzwania? Aby ułatwić to zadanie przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych trendów wnętrzarskich, które będą obowiązywać w najbliższych miesiącach.

Co piszczy w trendach wnętrzarskich?

Projektanci odchodzą w tym sezonie od pastelowych aranżacji i skłaniają się w stronę bardziej wyrazistych, a zarazem przytulnych akcentów. Nie zabraknie nietypowych kolorów, a kilka materiałów z pewnością nas zaskoczy. Oto niektóre propozycje:

Terakota - matowe płytki z tego materiału stanowią efektowny element wykończenia ścian. Są też interesującym sposobem na ożywienie chłodnych wnętrz. Terakota posiada ciepły, naturalny odcień, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w klimat jasnych i przestronnych apartamentów. Materiał dobrze współgra z obowiązującymi w tym sezonie kolorami, jak choćby burgund, ochra, cynamon, migdał czy miedź. Warto dobrać w tych tonacjach dodatkowe elementy wystroju jak świeczniki czy ozdobne grafiki.

Korek i kilim - korek to materiał nie tylko naturalnie ocieplający klimat wnętrza, ale także znacząco wpływający na wygłuszenie pomieszczeń. Materiał sprawdzi się w szczególności w urządzaniu domowego biura. Kto z nas nie korzystał nigdy z tablicy korkowej? Ciekawym sposobem na stworzenie przytulnej atmosfery jest także zastosowanie orientalnego dywanu typu kilim. Dzięki niemu wnętrze z pewnością nabierze oryginalnego charakteru. Etniczne wzory dywanu będą mile widziane niemal we wszystkich domowych pomieszczeniach: w salonie, w przedpokoju, a nawet w kuchni czy łazience.

Motyw ciemnej zieleni - wnętrza apartamentów projektowane zgodnie z trendami na 2017 rok oznaczają wielki powrót ciemnej zieleni. Głębia tego koloru z pewnością nada wnętrzu naturalny charakter. Motyw kolorystyczny świetnie sprawdzi się zarówno na ścianach, tapicerce mebli, jak również w różnego typu dodatkach. Butelkowa zieleń szczególnie efektownie wygląda we wnętrzach, które posiadają duże przeszklenia. Połączenie tego koloru z naturalnym światłem sprzyja interesującym efektom świetlnym. Ciemna zieleń to także naturalna roślinność. Ściana salonu lub parapet kuchenny ozdobiony wijącym się pnączem z pewnością ożywi wnętrze.

Wielofunkcyjne meble i złoto - projektanci wyznają w tym roku zasadę wszechstronności połączonej z funkcjonalnym minimalizmem. Oznacza to, że meble są konstruowane w taki sposób, by mogły służyć różnym celom. Takie designerskie motywy świetnie wpasują się we wnętrza nowoczesnych apartamentów, ale także, z uwagi na niezwykłą funkcjonalność, znakomicie odnajdą się w mniejszych mieszkaniach. Co ciekawe, w tym sezonie królują też meble z wyraźnym akcentem złota. Mowa tu jednak nie o ociekających złotem, ciężkich meblach, a jedynie o drobnych akcentach rozświetlających pomieszczenie. Na przykład mały, elegancki stolik kawowy w kolorze złota, stanowiący centralny element stonowanego wnętrza, sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym mieszkaniu.

Heksagony - czyli płytki w kształcie plastra miodu, które utworzą na podłodze czy na ścianie oryginalną mozaikę. Tak ułożony wzór nada pomieszczeniu niepowtarzalny trójwymiarowy charakter. Nietypowy kształt płytki niestety wpływa znacząco na jej cenę. Na szczęście w tym roku wzór plastra miodu będzie się chętnie pojawiał także na tapetach i tkaninach. Luksusowe heksagony, zwłaszcza te z grysowymi deseniami, świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym salonie, jak i na balkonie.

Tym, którzy lubią zabawę i eksperymenty aranżacyjne, projektanci proponują różnorodne formaty glazur i gresów. Wiele z nich posiada niecodzienne, a przez to przyciągające wzrok, motywy, w tym także rysunkowe. W tym sezonie nie boimy się oryginalnej glazury!

Własny styl

Moda modą, trendy trendami, jednak najważniejsze jest to, aby podczas urządzania wymarzonego wnętrza kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami, i to zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcjonalności. Warto zaufać własnej intuicji tak, by tworzona aranżacja była jak najbardziej zgodna z naszą osobowością i potrzebami. Takie podejście sprawia, że czujemy się w mieszkaniu swobodnie. Trendy wnętrzarskie stanowią za to świetną inspirację, która może okazać się bardzo pomocna przy kreowaniu własnego, niepowtarzalnego stylu aranżacyjnego.

Przeczytaj też: