Logo Monday Development

Jakie są zalety mieszkań z balkonem lub z tarasem?

Kiedy myślisz o zakupie mieszkania, analizujesz wiele kwestii, np. metraż, lokalizację i cenę. W tych analizach warto wziąć też pod uwagę mieszkanie z tarasem lub dużym balkonem. Jeśli wydaje Ci się, że taras w bloku to rzadkość, zobacz nowe mieszkania w Poznaniu na osiedlu Fama Jeżyce. Poznaj zalety tych dodatkowych przestrzeni!

Mieszkanie z tarasem – jakie daje korzyści?

Mieszkanie z tarasem daje dodatkowe miejsce wypoczynkowe. Wyobraź sobie ciepłe poranki, w czasie których wychodzisz na swój taras z filiżanką kawy. Niezależnie od tego, co dzieje się w Twoim życiu, masz okazję wziąć głęboki wdech, poczuć spokój i przygotować się na dalszy przebieg dnia. Wystarczy kilka prostych mebli ogrodowych (stolik i krzesła), aby taras stał się też miejscem, przy którym zjesz obiad, przeczytasz książkę, ugościsz przyjaciół i po prostu odpoczniesz. Latem warto wykorzystać taras jako miejsce, gdzie można się opalać.

Poza tym taras może zastąpić przydomowy ogród. Jeśli lubisz towarzystwo kwiatów i roślin, zaaranżuj je na tarasie. Nie tylko poczujesz się lepiej, ale poprawisz też estetykę tarasu. Będzie on piękną wizytówką Twojego mieszkania. Jesteś właścicielem/właścicielką psa? Taras może być dla niego dodatkową przestrzenią zabawy, zwłaszcza jeśli w najbliższych godzinach nie macie zaplanowanych spacerów.

Mieszkanie z balkonem – kiedy warto?

Mieszkanie z balkonem podobnie jak mieszkania z tarasami daje dodatkową przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Choć jest to przestrzeń ograniczona i mniejsza niż taras, warto zadbać o jej wygląd. Kwiaty, stolik i krzesła lub leżaki to podstawowe elementy, które zachęcą do wychodzenia na balkon i sprawią, że poczujesz się na nim po prostu dobrze. Jeśli balkon jest większy, można nawet zadbać o kanapę. Na balkonie wypijesz kawę, przeczytasz książkę, porozmawiasz przez telefon i zjesz posiłek. Wiosną i latem możesz wystawić na nim suszarkę z praniem – w ten sposób zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu.

A może nie chcesz korzystać z wypoczynku na balkonie? W takim razie świetnie sprawdzi się jako dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, np. roweru czy sprzętu grillowego.

Mieszkanie z dużym balkonem lub tarasem jako inwestycja

Mieszkanie z tarasem lub balkonem warto wybrać też z powodów inwestycyjnych. Jeśli w przyszłości będziesz myśleć o wynajmie lub sprzedaży lokalu, taras w bloku lub balkon będą dodatkowymi atutami dla potencjalnych nabywców.

mieszkania-nowe-z-balkonem

Taras dachowy – Twój prywatny punkt widokowy na panoramę miasta

Warto też zastanowić się nad wyborem mieszkania z tarasem dachowym. To luksusowa przestrzeń z wyjątkowym widokiem na miasto. Możesz stworzyć strefę zieleni lub dodatkowe miejsce na wypoczynek. Taras dachowy da się również wykorzystać jako miejsce spotkań w letnie wieczory. Zaproś rodzinę lub przyjaciół, a poczują się jak na wakacjach w ekskluzywnym obiekcie!

Balkon czy taras? Co wybrać?

Zarówno mieszkanie z tarasem, jak i balkonem, daje możliwość dodatkowej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Taras ma jednak zwykle większą powierzchnię, co ułatwia aranżację większej liczby mebli. Większa jest też odległość, na jaką taras wystaje poza budynek, co może wiązać się z ciekawszymi widokami na otoczenie. Jeśli nie potrzebujesz aż tyle miejsca na wypoczynek lub stawiasz na przestrzeń do przechowywania rzeczy, wybierz balkon. Sprawdź, jakie mieszkania przygotowaliśmy jako deweloper w Poznaniu.

Przeczytaj też: