Logo Monday Development

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym

Salon jako miejsce, w którym przyjmujesz gości i odpoczywasz, musi być praktyczne, a jednocześnie estetyczne. Jeśli metraż mieszkania jest mały i nie możesz urządzić oddzielnej kuchni, postaw na aranżacje salonu z aneksem kuchennym. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Salon z aneksem kuchennym – modne aranżacje

Na początku zastanów się nad tym, jaki efekt chcesz osiągnąć. Czy aneks kuchenny ma być miejscem dyskretnym, czy designerskim, które rzuca się w oczy?

Wybierz 1 z 3 pomysłów jako bazę do dalszego projektowania wnętrza.

1. Oddziel strefę salonu i kuchni

Chociaż salon i kuchnia mają znaleźć się w jednym pomieszczeniu, możesz podzielić je na 2 strefy. W strefie, w której znajduje się aneks kuchenny, warto zastosować jasne kolory (np. biel, szarości, beże, jasne brązy) i materiały odpowiednie dla kuchni – np. płytki ceramiczne. Jeśli salon będzie ciemniejszy, pojawi się intrygujący kontrast. W ten sposób rozdzielisz kuchnię jako część roboczą od salonu – części wypoczynkowej i regeneracyjnej.

2. Zintegruj salon z aneksem kuchennym

Drugi sposób urządzania salonu z aneksem kuchennym jest przeciwieństwem propozycji wyżej. Możesz sprawić, że strefa kuchenna stanie się integralną częścią salonu. Wystarczy zachować spójność stylu, np. urządzić całość w modnej estetyce industrialnej. Dzięki temu strefa z aneksem kuchennym będzie dyskretnie uzupełniała mieszkanie. Poza tym przestrzeń powiększy się optycznie.

aneks-z-salonem

3. Zaprojektuj aneks kuchenny wraz z wyspą

Popularnym rozwiązaniem jest też aranżacja salonu z aneksem oraz wyspą. Jej celem jest wyznaczenie granicy pomiędzy strefami odpoczynku i gotowania. Jednocześnie wyspa może spełniać inne funkcje. Przystosuj ją np. jako blat do przygotowywania jedzenia lub nawet jego konsumowania. Wysoka wyspa i dostawione do niej wysokie krzesła (tzw. barowe) są modnymi elementami nowoczesnego wystroju wnętrz.

Sprawdź:

Dodatki w salonie z aneksem kuchennym

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym wymaga też przemyślenia oświetlenia i innych dodatków. W wysokim mieszkaniu możesz pozwolić sobie np. na nowoczesne lampy wiszące nad wyspą. Jeszcze bardziej zaznaczą one granicę między kuchnią a salonem. W niskim budownictwie to rozwiązanie może optycznie zmniejszyć przestrzeń, należy więc podejść do niego z rozwagą.

W mieszkaniu znajduje się duże okno? Warto postawić przy nim stół, aby nie tylko korzystać z oświetlenia dziennego podczas jedzenia czy rozmawiania z gośćmi, lecz także cieszyć się przyjemnym widokiem na zewnątrz.

Minimalistyczna aranżacja aneksu kuchennego z salonem może wywołać problem z przechowywaniem rzeczy w części kuchennej. Rozwiąż to za pomocą postawienia klasycznej witryny w salonie. Schowasz w niej np. serwis kawowy czy rzadko używane naczynia. Dzięki temu wciąż będą łatwo dostępne.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Możesz mieć różne pomysły na salon z aneksem. Zacznij jednak od odpowiedzi na pytanie, czy chcesz zintegrować strefę salonu i kuchni, czy efektownie je rozdzielić? Nowe mieszkania w Poznaniu dają Ci różne możliwości aranżacyjne, dzięki czemu stworzysz przestrzeń odpowiadającą Twoim potrzebom. Jako deweloper z Poznania proponujemy też mieszkania wykończone pod klucz, do których możesz wprowadzić się od razu po odebraniu kluczy.

Przeczytaj też: