Logo Monday Development

Czy warto kupić mieszkanie na parterze?

Mieszkanie na parterze ma wiele zalet! W związku z brakiem konieczności pokonywania schodów czy korzystania z windy można z niego szybko wyjść, co doceniają szczególnie rodziny z dziećmi, właściciele psów i osoby starsze. Mieszkanie na parterze ma też pozytywne opinie, ponieważ do nieruchomości często jest przypisany ogródek. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości, weź pod uwagę poniższe korzyści.

Mieszkasz na parterze? Działasz sprawniej

Mieszkania parterowe ułatwiają przemieszczanie się i w rezultacie pomagają zaoszczędzić czas. Nie tylko szybko wyjdziesz z mieszkania, ale też szybciej do niego wrócisz. Nie musisz czekać na windę, ani wnosić rzeczy po schodach. Jeśli np. po wyjściu z mieszkania zapomnisz parasola, cofnięcie się zajmie Ci tylko chwilę. Mieszkania na parterze są więc polecane rodzicom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym, seniorom, ale też właścicielom psów. Poranne wyjścia na spacer przebiegają sprawniej, kiedy mieszkasz na najniższej kondygnacji.

Możesz wybrać mieszkanie z ogródkiem

Drugą zaletą jest możliwość wyboru mieszkania z ogródkiem urządzonym według własnych pomysłów. Nie codziennie możesz wyjechać nad jezioro, pospacerować po parku albo iść na spacer do lasu. Codziennie możesz natomiast pić kawę w ogródku lub poczytać książkę na świeżym powietrzu. Niektórzy twierdzą, że taki ogródek to brak prywatności, bo przecież przechodzący obok ludzie mogą Cię zobaczyć. Wszystko zależy jednak od tego, jak zaaranżujesz swoją przestrzeń. Sprawdź mieszkania z ogrodem Poznań na osiedlu Fama Jeżyce i stwórz własny, zielony zakątek.

Mieszkanie na parterze też jest bezpieczne

Czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne? Błędne jest przekonanie, że bezpieczny lokal znajduje się wyłącznie na wysokim piętrze. W nowym budownictwie mieszkanie na parterze jest tak samo bezpieczne jak mieszkania na wyższych piętrach. Zapewnia to system antywłamaniowy i całodobowy monitoring osiedla. Nowoczesna inwestycja koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Poza tym w parterowych mieszkaniach nie stosuje się już ciężkich, nieestetycznych krat w oknach, ale np. rolety antywłamaniowe. Zachowujesz zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo.

Mieszkanie na parterze to niższe koszty

Nierzadko zakup mieszkania na parterze jest tańszy niż zakup lokali na wyższych kondygnacjach. To dlatego, że mieszkając nisko, nie masz np. widoku na otaczające Cię miasto. Nie możesz też korzystać z balkonu lub z tarasu. Jeżeli taka dodatkowa przestrzeń jest dla Ciebie ważna, lepiej wybrać mieszkania zlokalizowane wyżej.

Mieszkania na parterze

Czy warto kupić mieszkanie na parterze? Naszym zdaniem tak

Bezpieczeństwo, niższe koszty zakupu i bezpośredni dostęp do terenów zielonych w przypadku mieszkań z ogródkami – oto kilka zalet mieszkania na parterze. Poza tym możesz sprawniej i swobodniej wychodzić z mieszkania. Polecamy mieszkania parterowe dla rodziców małych dzieci, seniorów, właścicieli psów i osób, które lubią oszczędzać czas.

Przejdź do:

Przeczytaj też: