Logo Monday Development

Jak zaaranżować ścianę medialną w mieszkaniu?

Ściana medialna w salonie to jedna z tych części domu, która przyciąga uwagę. I to nie tylko wtedy, kiedy siadasz przed telewizorem. Atrakcyjna ściana medialna może być wizytówką Twojego salonu dla zaproszonych gości. Jeśli przemyślisz i dopasujesz styl ściany do pozostałego wnętrza mieszkania, zwróci ona uwagę każdego, kto do Ciebie przyjdzie. Jaka aranżacja ściany medialnej jest teraz w modzie? Odpowiadamy!

Wolnostojąca szafka RTV to dobry pomysł

Proste rozwiązania czasami są najlepsze. Ścianka medialna w salonie może być po prostu stworzona z wolnostojącej szafki RTV, na której oprócz telewizora, ustawisz głośniki lub dekoracje – np. książki, rośliny lub pamiątki z podróży. Kluczem do osiągnięcia nowoczesnego efektu jest wybranie konkretnej ściany, która będzie tą medialną – bez łączenia tej strefy np. z biblioteczką. Wydzielanie różnych stref w mieszkaniu jest bardzo praktyczne.

Ściany z telewizorem w salonie – postaw na panele

Inną inspiracją może być zawieszenie telewizora na specjalnym panelu ściennym/płycie – np. z drewna. Taka aranżacja daje ciekawy efekt optyczny – wrażenie większej głębi w pomieszczeniu. Drewniany panel, podobnie jak drewniane meble, dodatkowo wpływa na wizualne ocieplenie mieszkania. Warto jednak pamiętać, aby być konsekwentnym w urządzaniu całego salonu. Jeżeli jest on zaprojektowany np. w stylu prowansalskim, to drewniany panel nie będzie pasował. Sprawdzi się on przede wszystkim we wnętrzach industrialnych i skandynawskich.

Meblościanki wciąż są modne

Wśród pomysłów na aranżacje nie może zabraknąć meblościanek. Nie chodzi jednak o meble z okresu PRLu, ale o ich zupełnie nowoczesny wymiar. Meblościanki powracają do łask, ale różnią się od poprzedników lekkością i zupełne innym stylem. W sklepach meblowych dostępne są m.in. białe, minimalistyczne meblościanki z prostymi uchwytami lub bez uchwytów (otwierane na dotyk). Możesz wybrać taką meblościankę, której moduły będą otaczać wolny środek – to właśnie miejsce na telewizor.

Telewizor na tle tapety

Dla tych, którzy lubią wywoływać efekt "wow" mamy jeszcze inną propozycję. Jest nią ściana telewizyjna, w której główną rolę odgrywa kolorowa fototapeta. Mogą to być morskie fale, górski krajobraz, planety kosmiczne i inne spektakularne wizualizacje. Taka tapeta kontrastuje z resztą ścian i pięknie się prezentuje. Oglądanie telewizji na jej tle jest bardzo przyjemne.

Ściana medialna – aranżacje

Nowoczesna ściana medialna niejedno ma imię. Zainspiruj się przedstawionymi pomysłami i wprowadź je do swojego salonu. Jeśli dopiero stoisz przed decyzją kupna mieszkania, sprawdź co oferuje deweloper Poznań. Wraz z kupnem lokalu możesz skorzystać z usługi wykończenia mieszkania pod klucz. Po jej zakończeniu wprowadzisz się do gotowego mieszkania z wymarzoną ścianą medialną.

Mieszkania deweloper Poznań

Sprawdź mieszkania Poznań lub przejdź do zakładki: inwestycje mieszkaniowe Poznań, jeśli planujesz zakup nieruchomości na wynajem.

Przeczytaj też: