Logo Monday Development

Biblioteczki sąsiedzkie na Bookowskiej 18

Na dziedzińcu oraz w częściach wspólnych Bookowskiej 18 czekają na mieszkańców sąsiedzkie biblioteczki wyposażone w ciekawe pozycje książkowe. Opowiadamy nieco więcej o tym unikatowym projekcie!

Zaopatrzyliśmy regały w książki zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów, np. Olgi Tokarczuk, Leopolda Tyrmanda, Joanny Bator,  Yuvala Noaha Harariego  czy Lucindy Riley. Zarówno miłośnicy kryminałów, jak i powieści obyczajowych, reportaży bądź książek dla dzieci będą mogli wybrać dla siebie idealne pozycje na długie jesienne wieczory.

Idea bookcrossingu polega na wymianie książek wśród lokalnych społeczności. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród niewielkich wspólnot. Inicjatywa polega na bezpłatnym korzystaniu z książek pozostawionych w miejscach publicznych lub wyznaczonych w tym celu przestrzeniach – w przypadku naszej inwestycji są to biblioteczki zlokalizowane w częściach wspólnych.

Biblioteczki na Bookowskiej 18 to dla nas wyjątkowy projekt. Idealnie wpisuje się nie tylko w nazwę inwestycji, ale przede wszystkim odzwierciedla nasze podejście zorientowane na promowanie kultury. Mamy nadzieję, że mieszkańcy nie tylko chętnie skorzystają z dostępnej oferty czytelniczej i znajdą pozycje dla siebie, ale także przyłączą się do akcji i „puszczą w obieg” kolejne, własne książki, wzbogacając sąsiedzką biblioteczkę – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Zarządzająca Monday Development.

Inwestycja zlokalizowana między ulicami Grunwaldzką a Bukowską w Poznaniu może być z pewnością nazwana azylem w centrum miasta. Otaczająca budynki zieleń, okazałe drzewa na dziedzińcu oraz w sąsiadującym z inwestycją parkiem sprawiają, że dogodna lokalizacja, nieopodal centrum miasta idzie w parze z kameralnością i bliskością natury.
Wszystkich mieszkańców Bookowskiej 18 zapraszamy do korzystania z biblioteczek. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – zachęcamy do przeczytania wybranej książki i przekazywania jej dalej. Wspólnie dzielmy się zamiłowaniem do czytelnictwa i pielęgnujmy ideę bookcrossingu!

Przeczytaj też: