Logo Monday Development

Bookowska 18 - to będzie mieszkaniowy bestseller

Pomiędzy ulicami Bukowską i Grunwaldzką, w samym centrum Poznania, powstanie nasz najnowszy projekt mieszkaniowy. Bookowska 18 to położona pośród zieleni inwestycja, na którą złożą się dwa czteropiętrowe budynki. Łącznie znajdzie się w nich 170 mieszkań. Kameralne osiedle powstanie na tyłach historycznej Willi Flora. 

Niezwykły projekt mieszkaniowy Bookowska 18 realizowany jest w samym centrum tętniącego życiem miasta. Łączy w sobie atuty miejskiego życia z sąsiedztwem enklawy zieleni, jaką stanowi kameralny park będący integralną częścią inwestycji. Nowe budynki zostały zaprojektowane z jednej strony w zgodzie z otaczającą je architekturą, z drugiej zaś tak, by zachować bardzo cenne przyrodniczo i historycznie założenie ogrodowe przy Willi Flora.

Bookowska 18 to projekt niezwykły, wręcz unikatowy pod wieloma względami. Spaja bowiem w całość zalety mieszkania w dużej aglomeracji z bliskością zieleni i historycznej zabudowy. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – W architekturze osiedla odnajdziemy sporo rozwiązań nie tylko ciekawych dla oka, ale i podnoszących walor użytkowy inwestycji. Elewacja od strony ulicy Bukowskiej  pokryta zostanie pięknym klinkierem, zaś w oknach pojawią się okiennice. Dziedziniec osiedla w dużej mierze wypełni istniejący w tym miejscu starodrzew. Dalej inwestycja płynnie przechodzić będzie w kameralny park.– dodaje.  

Nie bez znaczenia jest też najbliższe otoczenie inwestycji. Bookowska 18 nie graniczy z inną zabudową mieszkalną. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się zabytkowe budynki: Willa Flora,  renomowane I Liceum Ogólnokształcące czyli popularny „Marcinek“ oraz budynek starego kasyna.

Autorem projektu Bookowska 18 jest Studio Lisiak z Poznania, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie notowana na giełdzie firma Unibep

W ofercie znajdą się lokale w wersji od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 32 do 99 m kw. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania na wyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały z balkonami lub tarasami, a do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni nawet 125 m kw.  Inwestycja będzie mieć charakter zamknięty z ochroną i kontrolą dostępu. Prócz części mieszkalnej na parterze budynku od strony ul. Bukowskiej zaprojektowano lokale handlowo-usługowe.

Lokalizacja inwestycji jest nietuzinkowa i z pewnością docenią ją wszyscy, którzy lubią żyć w rytmie miasta. Z jednej strony mamy tu mnogość połączeń komunikacyjnych – autobusowych i tramwajowych, bliskość dworca PKP i PKS, a także prostą drogę na lotnisko. Z drugiej zaś lokalizacja Bookowskiej 18 zachęca, by po centrum przemieszczać się pieszo, bądź rowerem. Stąd wszędzie jest blisko. Niemalże po sąsiedzku mamy stare ZOO, w pobliżu Palmiarnię i urokliwy Park Wilsona. Od Rynku Jeżyckiego czy Międzynarodowych Targów Poznańskich dzieli nas kilkaset metrów. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się trzy najpopularniejsze w Poznaniu teatry oraz filharmonia. Blisko stąd także do kluczowych poznańskich uczelni. 

Już niebawem ruszy proces rezerwacji mieszkań. Zachęcamy do zapisania się na listę zainteresowanych: www.bookowska18.pl