Logo Monday Development

Bookowska 18 - budowa nabiera tempa

bookowska

Nowoczesne rozwiązania, sąsiedztwo zieleni i doskonała lokalizacja blisko centrum miasta. Tak przedstawia się jedna z naszych najnowszych inwestycji powstających obecnie w sercu Poznania – Bookowska 18. Realizacja postępuje zgodnie z planem. Budowa rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Mieszkania mają być gotowe do użytkowania na koniec 2021 roku.  

Inwestycja zlokalizowana jest między ulicami Grunwaldzką i Bukowską. Powstają tu dwa kameralne czteropiętrowe budynki mieszkalne. Projekt zakłada budowę łącznie 170 lokali o powierzchni od 32 do 99 mkw. z balkonami, tarasami lub ogródkami, w zależności od kondygnacji. Na parterze od strony ulicy Bukowskiej zaplanowano dodatkowo 5 lokali handlowo-usługowych z przynależnymi do nich zewnętrznymi miejscami postojowymi. 

- Zakończyliśmy właśnie niezwykle ważną część prac związaną z fundamentami oraz konstrukcją podziemnej hali garażowej. Tym samym rozpoczęliśmy etap wznoszenia naziemnych kondygnacji budynków. W hali garażowej trwają natomiast prace instalacyjne i murarskie – mówi Adam Siemianowski z Monday Development, Kierownik Projektu Bookowska 18. 

Poznańska inwestycja cieszy się popularnością wśród klientów, co znajduje swoje odzwierciedlenie w tempie sprzedaży. Niemal 40% mieszkań znalazło już swoich właścicieli.

- Na popularność projektu z pewnością wpływa jego nietuzinkowa lokalizacja w samym centrum miasta. Niemalże po sąsiedzku mamy stare zoo, w pobliżu Palmiarnię, piękny park, popularny Rynek Jeżycki, a także Międzynarodowe Targi Poznańskie. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się trzy teatry oraz filharmonia. Blisko stąd do kluczowych poznańskich uczelni - mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Monday Development.

Zachowana w ramach inwestycji Bookowska 18 część istniejącego drzewostanu, a także nowo nasadzona zieleń,  wypełnią dziedziniec oraz przestrzeń parkową stając się integralnym elementem kompleksu. Ciekawie zaprojektowana została ponadto architektura samych budynków, która korespondować będzie z pobliską historyczną zabudową, do której należy m. in. neogotyckie I Liceum im. Karola Marcinkowskiego. Elewacja od strony ulicy Bukowskiej częściowo pokryta zostanie ozdobnym klinkierem, a w imponujących, wysokich oknach pojawią się rzadko spotykane dziś okiennice. 

Tuż przy inwestycji uruchomione zostało biuro sprzedaży mieszkań z widokiem na plac budowy, które czynne jest także w soboty. Klienci mogą umówić się na indywidualne spotkanie z doradcą. Wizyta odbywa się o konkretnej godzinie i przebiega z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Z myślą o komforcie klientów ważne prawnie umowy rezerwacyjne podpisywać można również online.