Logo Monday Development

Fama Jeżyce nominowana do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego!

Osiedle Fama Jeżyce po raz kolejny w tym roku zyskuje uznanie rynku nieruchomości i ekspertów z branży. Pierwszy etap naszej inwestycji został nominowany do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Jest to szczególne wyróżnienie – nasze osiedle zostało uwzględnione, przez architektów, wśród najlepszych inwestycji w Wielkopolsce. Famę Jeżyce doceniono w kategorii „Budynek mieszkalny wielorodzinny”.

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego przyznawana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddziału Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Jak podkreślają organizatorzy, w konkursie uhonorowane są m.in. najlepsze dzieła architektoniczne z  terenów Wielopolski, zrealizowane w roku poprzedzającym bieżącą edycję wydarzenia. Nad przebiegiem III edycji NAWW czuwać będzie jury, składające się z renomowanych ekspertów w dziedzinie architektury, m.in. członków WOIA RP i oddziałów SARP, krytyków architektury oraz przedstawicieli mediów branżowych.

Fama Jeżyce wyróżnia się pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to wygoda codziennego życia – bliskość infrastruktury miejskiej – komunikacyjnej, usługowej i kulturalno-rozrywkowej, połączona z bogatą ofertą mieszkaniową. Składają się na nią funkcjonalne mieszkania, zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania nabywców o komfortowym M. Za sprawą zielonych skwerów, wewnętrznych dziedzińców i deptaka w centralnej części osiedla, inwestycja przy ulicy Barańczaka tworzy doskonałą przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.

Atutem Famy Jeżyce jest także niepowtarzalny projekt zespołu HRA Architekci – inwestycja dopracowana jest w najmniejszym detalu.

"Przygotowując koncepcję osiedla Fama Jeżyce szczególną uwagę skupiliśmy na zachowaniu spójności z istniejącym charakterem jeżyckiej zabudowy. Poszczególne etapy będą więc miały kwartałowy charakter. Każdy z nich wyróżniał się będzie indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi. W pierwszym etapie będzie to drewno. W nowoczesnej architekturze osiedla mamy także ukrytą historię - zaokrąglone narożniki budynków nawiązują do okresu międzywojnia, a betonowe balkony nadają im surowego charakteru." – mówi Stanisław Rewski z HRA Architekci.

Osiedle Fama Jeżyce wpisuje się w założenia organizatorów konkursu, którym zależy na tworzeniu spójnego i estetycznego obrazu Wielkopolski.

Jesteśmy wdzięczni za nominację i cieszymy się, że nasza inwestycja znalazła się w znakomitym gronie najlepszych dzieł architektonicznych Wielkopolski.