Logo Monday Development

Które piętro wybrać kupując mieszkanie?

Zastanawiając się, jak wybrać mieszkanie w bloku, by był to najlepszy dla nas wybór, warto przemyśleć kwestię piętra, na którym będzie znajdowało się nasze M. Ma to istotne znaczenie zarówno dla komfortu codziennego przebywania w mieszkaniu, jak i dla wygody poruszania się, wyjść do pracy, na zakupy, itp. A zatem - mieszkanie na parterze - czy warto? Czy może jednak lepszym rozwiązaniem okaże się drugie piętro, piąte, a może jeszcze wyższe? Przekonaj się, czym charakteryzuje się mieszkanie na wybranych piętrach i wybierz optymalne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Mieszkanie na parterze - warto się na nie zdecydować?

Parter to lokalizacja, za którą stoi tyle korzyści, co czynników, mogących zniechęcać do kupna mieszkania na tym właśnie poziomie. Mianowicie:

  • mieszkanie na parterze wiąże się z ograniczonym widokiem z okna, najczęściej na ulicę czy wewnętrzny dziedziniec, to z kolei może również sprawiać, że do mieszkania będą dobiegały odgłosy miasta,
  • deweloperzy jednak wznoszą nowoczesne osiedla w taki sposób, by nawet z parteru widok był atrakcyjny, projektują zieleń tuż przy oknach, a mieszkańcom parteru zapewniają dostęp do prywatnych ogródków

Zastanawiając się, jak wybrać mieszkanie w bloku i czy warto wybrać mieszkanie na parterze, dobrze jest wziąć pod uwagę to, czy w przyszłości w danym mieszkaniu będą mieszać seniorzy. Parter to wygodne rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku - nawet kiedy w budynku znajduje się winda, parter jest dla seniorów optymalnie bezpiecznym poziomem.

A może pierwsze lub drugie piętro?

To poniekąd bardzo komfortowe rozwiązanie:

  • jeśli nie chcesz korzystać z windy, wejście na pierwsze czy drugie piętro nie będzie problemem,
  • dodatkowo, są to kondygnacje bezpieczne pod kątem ryzyka włamania - pierwsze czy drugie piętro nie jest już wcale tak łatwo dostępne,
  • zyskujesz także balkon, loggię, czy taras - Twoją prywatną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jeśli jednak zależy Ci na optymalnej ciszy, weź pod uwagę, że wybierając mieszkanie w bloku na pierwszym czy drugim piętrze, wciąż mogą dobiegać do niego odgłosy z ulicy.

Czy warto wybrać mieszkanie w bloku na wyższych kondygnacjach?

Czy i Ty uważasz, że jak wybrać mieszkanie w bloku, to na najwyższym piętrze? Mieszkania na kondygnacjach od trzeciej wzwyż:

  • zapewniają świetny widok na panoramę miasta (z okna, balkonu czy przestronnego tarasu) - wyobraź sobie widok z 13 piętra - takie możliwości zapewniają nowe mieszkania w Poznaniu w inwestycji dewelopera Monday Development, 
  • mieszkania z rynku pierwotnego najczęściej posiadają windy nie tylko w przypadku, gdy różnica poziomów posadzek pomiędzy pierwszą a ostatnią kondygnacją nadziemną jest wyższa niż 9,5 metra - dlatego nie musisz obawiać się o pokonywanie dużej liczby schodów, co sprawia, że wysokość nie jest żadną przeszkodą dla rodzin z dziećmi,
  • pozwalają uciec od zgiełku miasta - jedynie w niewielkim stopniu słyszalne pozostają odgłosy miasta, a w przypadku najwyższych kondygnacji, nie słychać ich praktycznie wcale.

Zatem, które piętro wybrać?

Jak wybrać mieszkanie w bloku, by niezmiennie czerpać korzyści z lokalizacji? Przede wszystkim przeanalizuj swoje potrzeby oraz plany na przyszłość. Mieszkanie to zakup na lata, dlatego każda kwestia powinna zostać poddana dokładnej analizie. To czy, warto wybrać mieszkanie na parterze, na średnim piętrze, czy na najwyższej kondygnacji, zależy od Twoich preferencji. 

Jeśli wciąż jeszcze szukasz mieszkania sprawdź, jaką ofertę przygotował deweloper z Poznania Monday Development. Na nowoczesnych osiedlach znajdują się budynki o różnej liczbie kondygnacji, z których swobodnie będziesz mógł podziwiać panoramę miasta. W ofercie czekają różnorodne mieszkania deweloperskie, a także mieszkania pod klucz - poznaj propozycje dewelopera i wybierz swoje nowe, wymarzone M, które zadba o Twój komfort.

Przeczytaj też: