Logo Monday Development

Na pierwszym etapie Famy Jeżyce zawisła wiecha

jezyce

Fama Jeżyce to jedna z największych obecnie realizowanych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu. Na blisko 8 -hektarowym terenie powstanie łącznie 2,5 tysiąca mieszkań. 

Skala inwestycji od samego początku wymagała holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Na terenie osiedla pojawią się nowe drogi, skwery i atrakcyjny deptak, który prowadzić będzie do planowanego w tej części Nowych Jeżyc placu miejskiego. Kompleks połączony zostanie z ulicą Kościelną prowadzącą do urokliwego Parku Sołackiego oraz z ulicą Dąbrowskiego, co z kolei zapewni bardzo dobrą komunikację osiedla z centrum miasta. Fama Jeżyce będzie terenem otwartym na miasto i stanowiącym integralną część dzielnicy.

W ramach I etapu inwestycji powstają dwa siedmiopiętrowe budynki, a w nich łącznie 251 mieszkań oraz 11 lokali handlowo-usługowych. Przyszli mieszkańcy osiedla, jak również ich sąsiedzi, z pewnością odczują wygodę płynącą z posiadania piekarni, apteki czy sklepu spożywczego praktycznie pod ręką. Będzie to także nowa przestrzeń do rozwoju m.in. popularnych na Jeżycach, oryginalnych konceptów gastronomicznych czy usługowych. 

Obecnie zakończyły się prace związane z budową konstrukcji wszystkich kondygnacji budynków pierwszego etapu osiedla, co oznacza, że osiągnęły one zaplanowaną wysokość siedmiu pięter. W większym budynku trwa montaż stolarki okiennej, a wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Nieco bardziej zaawansowany w realizacji jest budynek kameralny, gdzie rozpoczęto wykonywanie elewacji. Zakończenie budowy tego etapu inwestycji oraz przekazanie kluczy pierwszym właścicielom mieszkań planowane jest na koniec 2021 roku.

 

Pełen komunikat dla mediów do pobrania TUTAJ