Logo Monday Development

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

Czy mieszkanie od dewelopera jest lepsze niż mieszkanie z rynku wtórnego? Odpowiedź zależy przede wszystkim od potrzeb, czasu i budżetu nowych właścicieli. W tym tekście przedstawimy 3 najważniejsze zalety nowego mieszkania od dewelopera. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, czy odpowiada Ci takie rozwiązanie.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

Być może zakup mieszkania był od wielu lat na Twojej liście marzeń do spełnienia. W końcu jednak nadszedł ten moment: chcesz związać się z danym miastem na stałe, dysponujesz odpowiednią sumą pieniędzy i... możesz wybrać. Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie od dewelopera?

 

 

1. Jesteś pierwszym właścicielem lokalu

Kiedy kupujesz mieszkanie od dewelopera, to historia lokalu rozpoczyna się od Ciebie. Możesz swobodnie zaplanować m.in. kolory ścian, wzory tapet, rodzaje podłóg czy płytek. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego nie jest to takie oczywiste. Aby dostosować je do swoich potrzeb, konieczne może się okazać zrywanie tapet i wynoszenie mebli – czyli tak naprawdę sprzątanie po poprzednich właścicielach. Dodatkowy czas, dodatkowa praca i dodatkowe pieniądze.

2. Bogata oferta mieszkaniowa

Deweloper przedstawi Ci bogatą ofertę mieszkań. To szansa na znalezienie idealnego lokalu – im więcej propozycji, tym więcej możliwości. Deweloperzy dbają o to, aby oferowane przez nich nieruchomości spełniały oczekiwania klientów pod względem lokalizacji, liczby pokoi, układu pomieszczeń, ekspozycji na dowolną stronę świata, funkcjonalności i standardu wykończenia.

3. Nowoczesna infrastruktura (15-minutowe miasta)

Decyzja o tym jak i gdzie chcesz mieszkać, nie powinna ograniczać się do samego wyglądu mieszkania. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na otoczenie. Nowe mieszkanie od dewelopera znajduje się zwykle w dzielnicy o przyjaznej infrastrukturze. Parki, place zabaw dla dzieci, liczne punkty handlowo-usługowe i przystanek tramwajowy w zasięgu kilku minut pieszo? Zwróć uwagę na te elementy, bo na Twój codzienny komfort ostatecznie będzie miała wpływ nie tylko idealnie urządzona kuchnia, lecz także podziemny parking dla mieszkańców lub inne udogodnienia (oczywiście zależnie od oczekiwań).

mieszkania-nowe

Zaspokojeniu potrzeb mieszkańców szczególnie sprzyja koncepcja 15-minutowych miast. To taka organizacja ładu urbanistycznego, w której obiekty takie jak np. poczta, przychodnia rodzinna, piekarnia czy miejsce pracy, znajdują się w zasięgu 15-minutowego spaceru. W myśl tej francuskiej koncepcji powstają nowe mieszkania w Poznaniu i innych dużych miastach. Przykładem jest inwestycja Fama Jeżyce w dzielnicy tętniącej życiem kulturalnym i społecznym.

Zakup mieszkania od dewelopera

Jako Monday Development (deweloper z Poznania), należący do grupy Unidevelopment rozpoznajemy potrzeby mieszkańców i odpowiadamy na nie, poprzez realizację nowoczesnych inwestycji. Projektujemy zgodnie z trendami odpowiedzialnego rozwoju miast. Uwzględniamy czynniki ekologiczne, kulturalne i społeczne. Dbamy o to, aby zakup nowego mieszkania otworzył przed właścicielem lokalu nowy etap życia, w którym wszystko jest "pod ręką".

Chcesz wiedzieć więcej o kupnie nowego mieszkania od dewelopera? Przeczytaj, na czym polega umowa rezerwacyjna i jak wygląda jej wzór.